English | Czech

Tereza Merklová Kyzlinková - soprán

Tereza Merklová Kyzlinková studovala zpěv na brněnské konzervatoři, a pak absolvovala v oboru Stará hudba na Masarykově univerzitě v Brně.

Od roku 2000 byla angažována jako sólistka na operních scénách jako Vídeňská komorní opera, Národní divadlo v Praze, Slovenské Národné Divadlo, Teatro della Maestranza Sevilla, Grand Theatre de Geneve, Stavovské divadlo Praha, Státní opera Praha, Moravské divadlo Olomouc a jiné. Od roku 2006 je angažovaná v Národním divadle Brno, kde ztvárnila například tyto role: Zerlina (Don Giovanni), Pamina, Papagena (Kouzelná flétna), Frasquita (Carmen), Arsena (Cikánský baron), Esmeralda (Prodaná nevěsta), Anna (Nabucco), Rusalka (1. Žínka), Xenie (Boris Godunov), Felicie (Kráska a zvíře), Bystrouška, Chocholka (Příhody lišky Bystroušky), Aljeja (Z mrtvého domu), Málinka, Etherea (Výlet pana Broučka do Měsíce), Eleonora (Slzy nože), Agafja (Ženitba), Anna Franková (Deník Anny Frankové), Griletta (Lékárník), Zuzanka (Figarova svatba).

Spolupracovala s dirigenty jako Sir Charles Mackerras, Kirill Karabits, Tomáš Hanus, Tomáš Netopil, Jaroslav Kyzlink, Václav Luks, Miloslav Oswald, Jan Štych, Jan Zbavitel, Jakub Klecker, Ondrej Olos , s významnými režiséry jako je Pamela Howard, Yannis Kokkos, David Poutney, Jiří Srnec, James Conway, Zdeněk Kaloč, Inga Levant, Jiří Nekvasil, Ondřej Havelka, Heinz Lukas Kindermann, Rocc a mnoho dalších.

Spolupracovala s tělesy, jako jsou, Brněnská filharmonie, Filharmonie Zlín, Czech Virtuosi, Musica Aeterna, Musica Florea, Capella Istropolitana, Collegium 1704, Madrigal Quintet Brno (nominace na cenu EMI), Hradišťan a další.

Spolupracovala také na nahrávkách pro Českou televizi, Český rozhlas, firmu Supraphon, Radio France a ORF.